Rozarka´s Cake
EDURA s.r.o.
  Nedašovská 376/6
  15521   Praha 5
  tel.: +420 777 844 669
 

QR code
 Naposledy navštívené
Zatím jste nenavšívili žádný článek / produkt.
 Newsletter
 Události
 Externí modul
 Čas
 Anketa
 Kalkulačka měn
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
 Sociální počítadla
 Online status
 TOPlist
TOPlist">
 Facebook live stream

Brusinky

Brusinky

Klikva velkoplodá


Souvislosti: Plody klikvy velkoplodé (Vaccinium macrocarpon), u nás běžně mystifikátorsky nazývané, brusinky kanadské jsou mnohem větší, než jak známe brusinky z našich hor a rašelinišť. Sušeny jsou ve vákuové peci. Léčí nejenom močové cesty, zánět močového měchýře, cukrovku a průjem.

Kdo chce jít hlouběji: Klikva velkoplodá má vysoký obsah vitamínu C, tříslovin, minerálů, arbutinu, a především proanthokyanidinů, jenž jsou jednou z nejúčinnějších látek působících proti množení bakterií v močovém měchýři a zároveň vynikajících antioxidantů. Jsou doporučovány při narušení střevní bakteriální flóry, hlavně vznikla-li v důsledku užívání antibiotik. Spolehlivě také pomáhají proti plynatosti. Klikva mimo jiné obsahují kyselinu chinovou, která se vylučuje močí. Tato látka okyseluje krev, zabraňuje tvorbě ledvinových kamenů (z kalciumfosfátu) a v případě, že již existují, dokáže je i rozpustit.

Příprava a užití: Jsou skvělou svačinkou. Vybádali jsme i její tradiční léčebné užití, jež je: rozdělíme plnou hrst plodů na 3 dávky, a ty konzumujeme vždy před jídlem. Hrst je universální měrnou jednotkou, hrst dítěte je menší množství než hrst dospělého může, tím vznikne poměrně přesné nadávkování. Vhodné užití je do sladkých jídel, jako jsou kaše a nákypy. Mohou posloužit i jako součást doma připravovaného müsli. Stejně tak po zalití vroucí vodou vám vznikne skvělý klikvový nápoj.


Uskladnění: Uchovejte nejlépe ve skle bez přístupu vzduchu, v chladu a ve tmě.

ZDROJ: http://panpekar.blogspot.cz/search/label/K